Pamiętaj proszę, że istnieje możliwość zapakowania Twojego zamówienia -> pudełeczka dostępne są tutaj .
Dziękuje raz jeszcze, Agata :)
Warto troszczyć się o Świat, na którym żyjemy. To od nas i naszych codziennych decyzji zależy w jakim środowisku będziemy żyć w przyszłości. Dlatego do produkcji książeczek i notesów używamy ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu.
Wnętrze to papier ekologiczny Lettura 80g ISO60. Naturalny jednak wciąż gładki i piękny. Nie został poddany agresywnym procesom wybielającym, dlatego nie jest papierem białym, lecz lekko beżowym w naturalnym przyjaznym dla oka odcieniu. Jakość papieru potwierdzona jest wieloma certyfikatami: Blauer Engel (nadawany wyłącznie wyrobom wyprodukowanym w 100 % z włókien wtórnych), FSC, ISO 50001, ISO 14001, ISO 9001.
Okładka to również papier ekologiczny. Kolorowy, o większej gramaturze, wykonany w 80% ze specjalnie segregowanych i odbarwianych mas makulaturowych a w 20% z bezdrzewnych mas celulozowych. Niektóre z okładek wykonane są z papieru, który dodatkowo zawiera,nadające mu miękkość włókno bawełniane.
Wykorzystanie papieru z recyklingu zamiast tego zwykłego, ze ścieru drzewnego to mnóstwo korzyści dla środowiska takich jak:
3 razy mniejsze zużycie wody i 2 razy mniejsze zużycie energii,
ograniczenie ścieków przemysłowych o około 30%,
ochrona lasów, dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na drewno,
redukcja emisji gazów cieplarnianych.
Tylko w Polsce, w ciągu roku produkuje się ok. 700 000 ton papieru, warto zamienić zwykły papier na ten ekologiczny. To mnóstwo korzyści, a wydruki wychodzą równie dobrze.
Wszystkie książeczki i notesy wykonane są ręcznie. Co to oznacza?
Drukujemy techniką letterpress, czcionką paneuropa, każdy wiersz składając literka po literce. Tak powstaje okładka i wnętrze każdej książeczki, notesu. Druk typograficzny jest jedną z najstarszych metod drukowania. Polega na tłoczeniu koloru w głąb papieru, dzięki czemu uzyskujemy efekt przestrzeni, głębi a wydrukowany tą metodą wzór bądź tekst jest doskonale wyczuwalny pod palcami. Ze względu na wiele ograniczeń i specyficzny proces drukowania, produkty wykonane tą metodą mają często bardzo prosty i minimalistyczny charakter. To właśnie sprawia, że w świecie zdominowanym przez technologie... są wyjątkowe.
Paneuropa to krój pisma będący linearną antykwą bezszeryfową. Pismo to jest szerokie w oczku. Charakterystyczne są ostre zakończenia liter: A, M, N, V, W - oraz cyfra 1. Paneuropa jest przeróbką kroju Futura Paula Rennera. Przeróbki dokonała odlewnia Jana Idzikowskiego w Warszawie w roku 1931. Odlewnia czcionek została uruchomiona w Warszawie przy ul. Ogrodowej, w 1909 r. przez Jana Idzikowskiego i Józefa Drozdowskiego. Od tamtej pory występowała pod nazwą Jan Idźkowski i S-ka.
Książeczka to pełne miłości polskie rękodzieło, które powstaje we Wrocławiu.